Norco Adult Soccer League Schedule and Matchup Results
Thursday Men's 40 Spring 2018
Mar 29 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 4 Deportivo Corona 0:0 West Ham POM: Darney Contreras & Mike Bowen
8 p.m. 5 Element 3:1 Club Corona POM: Eric Zhang & Gilbert Perez
8 p.m. 6 ELDERS FC 3:8 Happy Hour 40 POM: Ruben Rivadeneira & Lyle Mpati
 
Apr 5 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 4 ELDERS FC 3:1 Club Corona POM: Ramon Soto & Fredy Garcia
8 p.m. 5 Element 2:5 Deportivo Corona POM: Shuai Yao & Darney Contreras
8 p.m. 6 Happy Hour 40 5:2 West Ham POM: Octavio Marciel & Ernesto Gomez-Cornejo
 
Apr 12 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 4 ELDERS FC 2:1 West Ham POM: Alex Araneda & Bryan Castellanos
8 p.m. 5 Club Corona 0:4 Deportivo Corona POM: Marcial Cuevas & Darney Contreras
8 p.m. 6 Happy Hour 40 2:0 Element POM: Jaime Gutierrez & Kunqi Li
 
Apr 19 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 4 ELDERS FC 2:2 Deportivo Corona POM: Vince Powell & Darney Contreras
8 p.m. 5 West Ham 2:0 Element POM: Steven Olague & Shaui Yao
8 p.m. 6 Club Corona 2:3 Happy Hour 40 POM: Gilbert Perez & Carlos Martinez
 
Apr 26 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 4 ELDERS FC 7:3 Element POM: Vince Powell & Jiaming Qi
8 p.m. 5 West Ham 3:3 Club Corona POM: MikeBowen & Gilbert Perez
8 p.m. 6 Deportivo Corona 2:4 Happy Hour 40 POM: Darney Contreras & Guidel Gonzalez
 
May 3 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 4 Element 3:3 Club Corona POM: Shuai Yao & Gilberto Cervantes
8 p.m. 5 Deportivo Corona 0:0 West Ham POM: Ricardo Pena & Everardo Cerda
8 p.m. 6 ELDERS FC 3:0 Happy Hour 40 POM: Roger Pelayo & Livy Morales
 
May 10 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 4 ELDERS FC 5:0 Club Corona POM: Steve Sumner & Raul Arrellano
8 p.m. 5 Happy Hour 40 1:0 West Ham POM: Lyle Mpati & Ernesto Gomez-Cornejo
8 p.m. 6 Element 2:4 Deportivo Corona POM: Di Sun & Ricardo Pena
 
May 17 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 4 Happy Hour 40 3:0 Element POM: Victor Hugo Hernandez & Shuai Yao
8 p.m. 5 Club Corona 4:3 Deportivo Corona POM: Marcial Cuevas & Sandro Casas
8 p.m. 6 ELDERS FC 2:1 West Ham POM: Jaime Porras & Steven Olague
 
May 24 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 4 West Ham Element
8 p.m. 5 Club Corona Happy Hour 40
8 p.m. 6 ELDERS FC Deportivo Corona
 
May 31 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 4 ELDERS FC Element
8 p.m. 5 Deportivo Corona Happy Hour 40
8 p.m. 6 West Ham Club Corona
 
* indicates a playoff match
Thursday Men's 30 Spring 2018
Mar 29 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 American Outlaws 3:3 Tobacco & Rum POM: Eric Chavez & Samuel Chavez
9 p.m. 4 Atletico Tapatio 2:0 A&K POM: Benjamin Paz & Li Bin
9 p.m. 5 Happy Hour 6:1 Colombia F.C. POM: Carlos Martinez & Eric Ocampo
9 p.m. 6 Pachuca 0:3 Stay Loaded F.C. Stay Loaded Wins. Pirates Forfeit; No show
9:15 p.m. 1 Team Merica 3:1 Coronita FC POM: Adam Easton & Juan Hernandez
9:15 p.m. 2 Laguna 5:0 F.C. Corona POM: Jose Motoya & Paul Maglio
9:15 p.m. 7 Hombres Magicos 1:5 EV United POM: Joshua Perez & Federico Halzuet
9:15 p.m. 8 International Talent 3:7 Gunners POM: Tano Kapeani
 
Apr 5 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Laguna 2:7 Tobacco & Rum POM: Bao Tran & Samuel Chavez
9 p.m. 4 Happy Hour 3:3 Coronita FC POM: Saleh Ben Harri & Carlos Garcia
9 p.m. 5 International Talent 2:4 EV United POM: Fabian Mariscal & Dustin Soppe
9 p.m. 6 Hombres Magicos 5:0 F.C. Corona POM: John (JP) Paez & Guillermo Martin Del Campo
9:15 p.m. 1 Pachuca 3:4 Gunners POM: Josue Barragan & William Gutierrez
9:15 p.m. 2 Stay Loaded F.C. 3:2 Colombia F.C. POM: Alberto Vasquez & John Paul Castro
9:15 p.m. 7 Atletico Tapatio 5:2 American Outlaws POM: Benjamin Paz & Charlie Flores
9:15 p.m. 8 Team Merica 5:0 A&K POM: Carlos Sandoval & Shichuan Li
 
Apr 12 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Team Merica 1:1 American Outlaws POM: Rudy Martinez & Eric Chavez
9 p.m. 4 Gunners 1:5 EV United POM: Brian Haroldsen & Dustin Suppe
9 p.m. 5 Hombres Magicos 1:0 Tobacco & Rum POM: Christopher Oakley & Samuel Chavez
9 p.m. 6 International Talent 7:2 F.C. Corona POM: Nino Sabroso & Guillermo Martin Del Campo
9:15 p.m. 1 Happy Hour 4:1 A&K POM: Saleh Ben Harri & Quankun Lao
9:15 p.m. 2 Pachuca 1:6 Colombia F.C. POM: Sergio Pelayo & Leandro Miguez
9:15 p.m. 7 Stay Loaded F.C. 3:3 Coronita FC POM: Alberto Vasquez & Jose Moreno
9:15 p.m. 8 Laguna 0:4 Atletico Tapatio POM: Kevin Johnston & Ramiro Bermeo
 
Apr 19 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Stay Loaded F.C. 2:0 A&K POM: Luis Fernando Goez & YeMing Zhou
9 p.m. 4 International Talent 5:7 Tobacco & Rum POM: Tano Kapedani & Jesus Torres
9 p.m. 5 Gunners 6:1 F.C. Corona POM: Richard Barlett & Randy Lascurain
9 p.m. 6 Hombres Magicos 4:2 Atletico Tapatio POM: Steven Salcedo & Ismael Dimas
9:15 p.m. 1 Team Merica 0:4 Laguna POM: Myles Pancho & David Gonzales
9:15 p.m. 2 Happy Hour 4:0 American Outlaws POM: Saleh Ben Harri & Damion Atkinson
9:15 p.m. 7 Pachuca 2:3 EV United POM: Alejandro Gonzalez & Shahrukh Mohsin
9:15 p.m. 8 Colombia F.C. 2:1 Coronita FC POM: Jaime Garcia & Marcelino Jimenez
 
Apr 26 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Gunners 4:2 Tobacco & Rum POM: David Dopson & Ruben Cabrera
9 p.m. 4 Stay Loaded F.C. 2:1 American Outlaws POM: Dennis Osorio & Damion Atkinson
9 p.m. 5 EV United 5:1 F.C. Corona POM: Shahrukh Mohsin & Jason Carl
9 p.m. 6 International Talent 0:2 Atletico Tapatio POM: Gustavo Oceguera & Benjamin Paz
9:15 p.m. 1 Pachuca 2:6 Coronita FC POM: Alonso Baragan & Jose Moreno
9:15 p.m. 2 Hombres Magicos 1:2 Team Merica POM: Christopher Oakley & Adam Easton
9:15 p.m. 7 Happy Hour 1:0 Laguna POM: Steven Gonzalez & Bao Tran
9:15 p.m. 8 Colombia F.C. 2:0 A&K POM: Martin Vila & Kevin Su; Red card: Fernando Jara: one game suspension
 
May 3 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Coronita FC 0:3 A&K A&K won by default team was late
9 p.m. 4 Stay Loaded F.C. 2:2 Laguna POM: Dennis Osoria & Adam Odom
9 p.m. 5 EV United 1:6 Tobacco & Rum POM: Shahrukh Mohsin & Ruben Cabrera
9 p.m. 6 International Talent 2:2 Team Merica POM: Arlind Logu & Brian Borba
9:15 p.m. 1 Pachuca 2:1 F.C. Corona POM: Alejandro Verdi & Roberto Hernandez
9:15 p.m. 2 Colombia F.C. 5:0 American Outlaws POM: Jaime Garcia & Juan Juarez
9:15 p.m. 7 Gunners 3:2 Atletico Tapatio POM: Brian Haroldsen & Benjamin Paz
9:15 p.m. 8 Happy Hour 0:1 Hombres Magicos POM: David Romero & Christopher Oakley
 
May 10 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Stay Loaded F.C. 1:2 Hombres Magicos POM: Luis Fernando Goez & Cruz Quinones
9 p.m. 4 International Talent 1:1 Happy Hour POM: Tano Kapedani & Alex Flores
9 p.m. 5 F.C. Corona 1:3 Tobacco & Rum POM: Ignacio Rodarte & Samuel Chavez
9 p.m. 6 Coronita FC 4:2 American Outlaws POM: Carlos Garcia & Eric Chavez
9:15 p.m. 1 Pachuca 0:3 A&K A&K wins by Default
9:15 p.m. 2 Colombia F.C. 2:1 Laguna POM: Ernie Garci & David Gonzles; Red Card: Kevin Johnston; Under review
9:15 p.m. 7 EV United 6:4 Atletico Tapatio POM: Dustin Suppe & Ramiro Bermeo
9:15 p.m. 8 Gunners 3:2 Team Merica POM: Bryan Snow & Jose Contreras
 
May 17 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 F.C. Corona 2:4 Atletico Tapatio POM: David SAlmero & Felipe De Jesus Cassarrubias
9 p.m. 4 EV United 0:0 Team Merica POM: Harry White & Adam Easton
9 p.m. 5 Coronita FC 2:0 Laguna POM: Jose Moreno & Carlos Landaverde
9 p.m. 6 A&K 3:1 American Outlaws POM: Quankun Lao & Luis Corona
9:15 p.m. 1 Pachuca 0:3 Tobacco & Rum Tobacco & Rum wins by default
9:15 p.m. 2 Gunners 3:1 Happy Hour POM: William Gutierrez & Saleh Ben Harri
9:15 p.m. 7 Stay Loaded F.C. 3:4 International Talent asquez & Tano Kapedani
9:15 p.m. 8 Colombia F.C. 4:1 Hombres Magicos POM: Rigo Gutierrez & Christopher Oakley
 
May 24 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Gunners Stay Loaded F.C.
9 p.m. 4 Coronita FC Hombres Magicos
9 p.m. 5 A&K Laguna
9 p.m. 6 EV United Happy Hour
9:15 p.m. 1 Pachuca American Outlaws
9:15 p.m. 2 F.C. Corona Team Merica
9:15 p.m. 7 Colombia F.C. International Talent
9:15 p.m. 8 Tobacco & Rum Atletico Tapatio
 
May 31 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 EV United Stay Loaded F.C.
9 p.m. 4 Tobacco & Rum Team Merica
9 p.m. 5 F.C. Corona Happy Hour
9 p.m. 6 A&K Hombres Magicos
9:15 p.m. 1 Pachuca Atletico Tapatio
9:15 p.m. 2 American Outlaws Laguna
9:15 p.m. 7 Colombia F.C. Gunners
9:15 p.m. 8 Coronita FC International Talent
 
* indicates a playoff match
Thursday CoEd Spring 2018
Mar 29 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 Wolf Pack 1:2 National POM: Donovan Cervantes & Gilbert Camarillo
7 p.m. 6 PPD FC 3:0 Atletico San Francisco
9 p.m. 3 Empire F.C. 6:4 Angels for Angel POM: Jocelyne Aleman & Max Mendoza
 
Apr 5 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 Wolf Pack 6:1 Bomb Squad POM: Gabriel Garcia & Thomas Cappelletti
7 p.m. 6 Empire F.C. 2:3 National POM: Esteban Bautista & Ernesto Herrera
9 p.m. 3 Angels for Angel 3:5 PPD FC POM: Max Mendoza & Josue Barragan
 
Apr 12 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 Wolf Pack 1:2 Empire F.C. POM: Gabriel Garcia & Michael Escoto
7 p.m. 6 PPD FC 0:5 National POM: Josue Barragan & Gilbert Camarillo
9 p.m. 3 Angels for Angel 10:5 Bomb Squad POM: Nycoe Hirigoyen & Edoardo Regno
 
Apr 19 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 Empire F.C. 6:2 Bomb Squad POM: Jules Valerio & Edoardo Regno
7 p.m. 6 PPD FC 4:3 Wolf Pack POM: Juan Garcia & Donovan Cervantes
9 p.m. 3 Angels for Angel 3:3 National POM: Alyssa Mclane & Yesenia Frausto
 
Apr 26 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 National 6:1 Bomb Squad POM: Gilbert Camarillo & Angel Fernandez
7 p.m. 6 PPD FC 5:10 Empire F.C. POM: Alejandra Dominguez & Jocelyne Aleman
9 p.m. 3 Wolf Pack 0:5 Angels for Angel POM: Emma Carney & Gildardo Nodal
 
May 3 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 Bomb Squad 4:9 PPD FC POM: Edoardo Regno & Alejandra Dominguez
7 p.m. 6 Wolf Pack 1:6 National POM: Brandon Lopez & Yesenia Frausto
9 p.m. 3 Angels for Angel 5:3 Empire F.C. POM: Nycole Hirigoyen & Alan Moreno
 
May 10 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 Empire F.C. 3:3 National POM: Gema Soto & Gilbert Camarillo
7 p.m. 6 Wolf Pack 6:1 Bomb Squad POM: Lupe Lopez & Roberto Moreno
9 p.m. 3 Angels for Angel 7:4 PPD FC POM: Nycole Hirigoyen & Alejandra Dominguez
 
May 17 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 Wolf Pack 0:3 Empire F.C. Empire Wins by default
7 p.m. 6 PPD FC 4:9 National POM: Jose Mora & Denise Cedillo
9 p.m. 3 Bomb Squad 1:6 Angels for Angel POM: Thomas Cappelletti & Nycole Hirigoyen
 
May 24 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 Bomb Squad Empire F.C.
7 p.m. 6 Wolf Pack PPD FC
9 p.m. 3 National Angels for Angel
 
May 31 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 PPD FC Empire F.C.
7 p.m. 6 National Bomb Squad
9 p.m. 3 Wolf Pack Angels for Angel
 
* indicates a playoff match
Tues Men's open 17+ Division Spring 2018
Mar 6 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Falcon Striping 6:1 Atletico San Pancho POM: Gildardo Nodal & Alejandro Serrano
8 p.m. 3 Club Victoria 1:0 Inland Empire Unite F.C.
8 p.m. 4 RVS FC 2:2 Norco United F.C. POM: Chinh Nguyen & Jose Arcos
8 p.m. 6 Santa Rosa FC 2:6 Boca Juniors POM: Brian Chavez & Leonel Mendoza
9 p.m. 3 DMB F.C. 4:1 DirtyBirds POM: David Trevino & Anthony Hurtado
9 p.m. 4 Corona Krew 3:2 Niupi POM: Carlos J Garcia & Higinio Arredondo
9 p.m. 5 A Team 2:1 Empire F.C. POM: Daniel Ibarra & Roberto Chihuaque
 
Mar 20 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 DMB F.C. 9:4 Atletico San Pancho POM: Josue Hernandez & Pedro Navarro
8 p.m. 4 Club Victoria 5:1 Inland Empire Unite F.C. POM: Omar Cifuentes & Jose Ramos
8 p.m. 6 Empire F.C. 1:2 Corona Krew POM: Giancarlo Paredes & Josue Barragan
9 p.m. 3 RVS FC 4:2 A Team POM: Donald Tran & Andrew Kwon
9 p.m. 4 Niupi 2:7 Boca Juniors POM: Leonel Mendoza
9 p.m. 5 Falcon Striping 4:4 DirtyBirds POM: Rafael Nogueda & Francisco Franco
9 p.m. 6 Norco United F.C. 0:2 Santa Rosa FC POM: Antonio Sandoval & Omar Mendoza
 
Mar 27 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Falcon Striping 6:1 A Team POM: Leobardo Segundo & Daniel Yang
8 p.m. 4 Empire F.C. 7:3 Norco United F.C. POM: Hector Avalos & Diego Salazar
8 p.m. 6 RVS FC 0:0 Corona Krew POM: Phuc Nguyen & Josue Barragan
9 p.m. 3 DirtyBirds 1:6 Boca Juniors POM: Alex Huante & Leonel Mendoza
9 p.m. 4 Club Victoria 5:3 Atletico San Pancho POM: Edgar Benjamin Funes Cano & Alejandro Serrano
9 p.m. 5 Santa Rosa FC 3:4 Inland Empire Unite F.C. POM: Brian Chavez & David Martinez
9 p.m. 6 Niupi 1:5 DMB F.C. POM: David Rodriguez & Kraig Bonanken
 
Apr 3 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 DirtyBirds 6:1 Corona Krew POM: Izzeldeen Mwas & Carlos J Garcia
8 p.m. 4 Falcon Striping 6:1 Inland Empire Unite F.C. POM: Bryan Oropeza & David Martinez
8 p.m. 6 Empire F.C. 1:6 Atletico San Pancho POM: Brian Monter & Eric Flores
9 p.m. 3 Club Victoria 3:0 DMB F.C. POM: Alex Funes & Kraig Bonanken
9 p.m. 4 RVS FC 1:2 Niupi POM: Chinh Nguyen & David Rodriguez; Red Card: Phuc Nguyen; Under Review
9 p.m. 5 A Team 7:2 Norco United F.C. POM: Pablo Gomez & Abraham Marroquin
9 p.m. 6 Santa Rosa FC 3:6 Boca Juniors POM: Brian Chavez & Leonel Mendoza
 
Apr 10 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Santa Rosa FC 5:1 Corona Krew POM: Eduardo Hernandez & Josue Barragan
8 p.m. 4 Empire F.C. 0:1 DMB F.C. POM: Angel Valladares & Darren Bonanken
8 p.m. 6 DirtyBirds 3:1 Niupi POM: Chris Santamaria & Ezequiel Garcia
9 p.m. 3 Club Victoria 3:2 RVS FC POM: Omar Cifuentes & Phuc Nguyen
9 p.m. 4 Inland Empire Unite F.C. 0:5 Boca Juniors POM: Alex Zaragoza & Leonel Mendoza
9 p.m. 5 A Team 5:4 Atletico San Pancho POM: Ramon Guerrero & Eric Flores
9 p.m. 6 Falcon Striping 8:3 Norco United F.C. POM: Bryan Oropeza & Nestor Valdez
 
Apr 17 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Falcon Striping 4:3 Boca Juniors POM: Luis MArtinez & John Garcia
8 p.m. 4 Santa Rosa FC 2:5 Niupi POM: Brian Chavez & David Rodriguez
8 p.m. 6 Empire F.C. 3:1 RVS FC POM: Giancarlo Paredes & Chinh Nguyen
9 p.m. 3 DirtyBirds 0:1 Club Victoria POM: Chris Santamaria & Edgar Benjamin Funes Cano
9 p.m. 4 Norco United F.C. 0:5 Atletico San Pancho POM: Nestor Valdez & Eric Flores
9 p.m. 5 A Team 1:3 DMB F.C. POM: Oscar Ramirez & David Trevino
9 p.m. 6 Inland Empire Unite F.C. 1:3 Corona Krew POM: Peter Carlson & Christian Jorge
 
Apr 24 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Falcon Striping 7:2 Atletico San Pancho POM: Jimmy Delgado & Omar Carreno
8 p.m. 4 Santa Rosa FC 1:6 Club Victoria POM: Julio Murrillo & Edgar Benjamin Funes Cano
8 p.m. 6 A Team 1:2 RVS FC POM: Oscar Ramirez & Phuc Nguyen
9 p.m. 3 Inland Empire Unite F.C. 2:7 Niupi POM: Nate Smith & David Rodriguez
9 p.m. 4 Empire F.C. 0:4 DirtyBirds POM: Hector Avalos & Chris Santamaria
9 p.m. 5 Norco United F.C. 2:6 DMB F.C. POM: Oscar Soto & Anthony Trevino
9 p.m. 6 Boca Juniors 5:2 Corona Krew POM: John Garcia & Efren R. Infante
 
May 1 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 A Team 3:3 DirtyBirds POM: Ivan Ibarra & Chris Santamaria
8 p.m. 4 Boca Juniors 2:1 Niupi POM: Darwin Calderon & Ezequiel Garcia; Red card: Omar Duena; One game suspension
8 p.m. 6 Falcon Striping 5:0 Corona Krew POM: Rafael Nogueda & Emerson Martinez
9 p.m. 3 Norco United F.C. 3:0 RVS FC Norco United F.C. wins by default
9 p.m. 4 Inland Empire Unite F.C. 0:5 Club Victoria POM: Jorge Martinez & Alex Funes
9 p.m. 5 Santa Rosa FC 6:1 Empire F.C. POM: Javier Ochoa & Roberto Chihuaque
9 p.m. 6 Atletico San Pancho 2:5 DMB F.C. POM:Juan Carreno & David Trevino
 
May 8 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Corona Krew 4:3 Atletico San Pancho POM: Carlos J Garcia & Eric Flores
8 p.m. 4 RVS FC 4:2 Inland Empire Unite F.C. POM: Khoa Nguyen & Peter Carlson
8 p.m. 6 DirtyBirds 4:3 Santa Rosa FC POM: Chris Santamaria & Javier Ochoa
9 p.m. 3 Boca Juniors 1:3 DMB F.C. POM: Jonthan Mendoza & Darren Bonanken
9 p.m. 4 Empire F.C. 0:5 A Team POM: Frankie Garcia & Edgar Ramirez-classic
9 p.m. 5 Falcon Striping 2:3 Club Victoria POM: Jimmy Delgado & Osciel Cifuentes
9 p.m. 6 Niupi 3:0 Norco United F.C. Niupi Wins by default
 
May 15 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m.* 3 Atletico San Pancho 6:1 Empire F.C. POM: Alejandro Serrano & Roberto Chihuaque
8 p.m.* 4 Inland Empire Unite F.C. 0:5 Santa Rosa FC POM: Gerardo Felix & Eduardo Hernandez
8 p.m. 5 Club Victoria 3:1 Niupi Friendly
9 p.m.* 3 Falcon Striping 5:1 A Team POM: Gildardo (Jr) Nodal & Adrian Moreno
9 p.m.* 4 Corona Krew 2:6 DMB F.C. POM: Efren R Infante & Jason Ramos
9 p.m.* 5 Boca Juniors 4:1 DirtyBirds POM: Jonthan Mendoza & Chris Santamaria
9 p.m.* 6 Norco United F.C. 1:6 RVS FC POM: Adan Guarchaj & Chinh Nguyen
 
May 22 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m.* 3 Niupi Atletico San Pancho Semi-Final: If tied, goes to 3 PKs
8 p.m.* 4 Club Victoria Boca Juniors Semi-Final: If tied, goes to 3 PKs
8 p.m. 6 RVS FC Santa Rosa FC Semi-Final: If tied, goes to 3 PKs
8 p.m.* 5 DMB F.C. Falcon Striping Semi-Final: If tied, goes to 3 PKs
 
* indicates a playoff match